Startlistor SM-stafetterna

Foto: Bildbyrån
Foto: Bildbyrån

Här hittar du startlistorna inför dagens stafetter under den andra dagen i Skid-SM i Umeå. I fjol fick vi se Åsarna och Hudiksvall stå som segrare. Startlistorna grundar sig på fjolårets placering.

D 21, 3×5 km (F)

1 Åsarna IK lag 1
1-1 r HALLBERG Sanna
1-2 g WIKÉN Emma
1-3 y HALLQUIST Frida

2 IFK Mora SK lag 1
2-1 r SÖDERLUND Helene
2-2 g BLECKUR Sofia
2-3 y NILSSON Stina

3 Falun Borlänge SK
3-1 r GRÄFNINGS Maria
3-2 g ERIKSSON Emma
3-3 y LINDBORG Sara

4 Ulricehamns IF lag 1
4-1 r NORDSTRÖM Maria
4-2 g CEDERVÄRN Emilie
4-3 y FALK Hanna

5 IFK Umeå lag 1
5-1 r SÖMSKAR LINN
5-2 g ELEBRO SOFIE
5-3 y SUNDLING JONNA

6 Piteå Elit SK lag 1
6-1 r PAJALA Magdalena
6-2 g ERIKSSON Mia
6-3 y KALLA Charlotte

7 Offerdals SK
7-1 r INDAHL Ida
7-2 g DAHL Lisa
7-3 y BÅNGMAN Evelina

8 Sundbybergs IK
8-1 r LARSEN Lisa
8-2 g ERKERS Frida
8-3 y LINDSTEDT Emilia

9 Sollefteå Skidor IF lag 1
9-1 r SUNDIN Marika
9-2 g MOHLIN Elin
9-3 y JOHANSSON NORGREN Britta

10 Åsarna IK lag 2
10-1 r SCHWARTZ Katja
10-2 g SVENSSON Lisa K
10-3 y HALLQUIST Sara

11 IFK Umeå lag 2
11-1 r ANDERSSON TERESE
11-2 g RÖNNLUND ELINA
11-3 y BJÖRN MIMMI

12 IFK Mora SK lag 2
12-1 r SVENSSON Eva
12-2 g DAHL Julia
12-3 y GUNNARS Anna

13 Sollefteå Skidor IF lag 2
13-1 r ANDERSSON Ebba
13-2 g SOLIN Jenny
13-3 y JANSSON Julia

14 Hudiksvalls IF
14-1 r NORDSTRAND Sara
14-2 g ÅSANDER-GRAHN Agnes
14-3 y ERIKSSON Malin
H 21, 3×10 km (F)

31 Hudiksvalls IF
31-1 r LJUNG Lars
31-2 g RICHARDSSON Daniel
31-3 y BRINK Jörgen

32 Åsarna IK lag 1
32-1 r LINDBLOM Hampus
32-2 g SÖDERHIELM Tiio
32-3 y PETERSON TEODOR

33 Falun Borlänge lag 1
33-1 r ANDERSSON Simon
33-2 g ERIKSSON Gustav
33-3 y HALVARSSON Calle

34 IFK Mora SK lag 1
34-1 r SVENSSON Daniel
34-2 g JOHANSSON Martin
34-3 y JÖNSSON Emil

35 Åsarna IK lag 2
35-1 r KARLSSON Anton
35-2 g FORSS Arvid
35-3 y HALLQUIST Victor

36 Östersunds SK lag 1
36-1 r JONASSON Mathias
36-2 g THORESSON Jonatan
36-3 y HÖRNFELDT Rasmus

37 IFK Mora SK lag 2
37-1 r EDIN Johan
37-2 g FRISK David
37-3 y HOLMBERG Andreas

38 Stockviks SF
38-1 r SVANEBO Anders
38-2 g OLSSON Sebastian
38-3 y EDSTRÖM Eddie

39 Bodens SK lag 1
39-1 r BERGSTRÖM Adrian
39-2 g NISKA Niklas
39-3 y HENRIKSSON Niklas

40 Piteå Elit SK lag 1
40-1 r WESTERLUND Johan
40-2 g NORBERG Mikael
40-3 y BERGSTRÖM Martin

41 SK Bore lag 1
41-1 r IMPOLA Bill
41-2 g PERSSON Oscar
41-3 y RINGSBY Johannes

42 Åsarna IK lag 3
42-1 r LAGESON Simon
42-2 g BURMAN Jens
42-3 y SVENSSON Emil

43 Borås SK lag 2
43-1 r ABRAHAMSSON Daniel
43-2 g WESTBERG Alexander
43-3 y AXELSSON Viktor

44 IFK Umeå lag 1
44-1 r PERSSON SIMON
44-2 g OTTOSSON Markus
44-3 y SILFVER ERIK

45 IFK Mora SK lag 3
45-1 r SANDGREN Mikael
45-2 g ERIKSSON Joakim
45-3 y ENGSTRÖM Joakim

46 Östersunds SK lag 2
46-1 r TALLBOM Patrik
46-2 g MELIN SÖDERSTRÖM Erik
46-3 y STRINDLUND Erik

47 Täfteå IK Skidor
47-1 r SANDSTRÖM Björn
47-2 g GRATE Marcus
47-3 y STRÖMBERG William

48 Ulricehamns IF lag 1
48-1 r JOHANSSON Marcus
48-2 g KRISTINSSON Brynjar
48-3 y EKMAN Emil

49 Sollefteå Skidor IF lag 1
49-1 r LINDBLAD Anton
49-2 g BRYNTESSON Robin
49-3 y BRYNTESSON Pierre

50 Borås SK lag 1
50-1 r WESTBERG Karl-Johan
50-2 g NORDSTRÖM Gustav
50-3 y BROFJÄRD Jesper

51 IFK Umeå lag 2
51-1 r NORDSTRÖM DAVID
51-2 g FORSBERG JOHAN
51-3 y NILSSON TOBIAS

52 Falun Borlänge lag 2
52-1 r STEEN Adam
52-2 g DYVIK Karl-Johan
52-3 y NYSTRÖM Jesper

53 Tynderö IK
53-1 r LAGERGREN Emil
53-2 g KEMPE Harald
53-3 y SVANEBO Simon

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *