150807 Teodor Peterson, Johan Edin, Calle Halfvarsson under en trŠning pŒ rullskidor den 7 augusti 2015 i VŒlŒdalen. Foto: Nils Jakobsson / BILDBYRN / kod NJ /74129

Norska Toppidrottsveckan går av stapeln 20-22 augusti och i startlistan hittar vi några av de svenska landslagsåkarna.

På torsdag startar toppidrottsveckan i norska Aure och tävlingarna fortsätter sedan i Orkdal på fredag, det hela avslutas med finalen i Trondheim på lördag. I den stjärnspeckade startlistan hittar vi bland annat Calle Halfvarsson, Johan Edin, Jennie Öberg och Martin Johansson.

EfternamnFörnamnKlubb/Team/Nation
AUNLILARS OVETEAM VEIDEKKE TRØNDELAG
LØFALLHALVARDTEAM VEIDEKKE TRØNDELAG
TELEBONDEIRIKTEAM VEIDEKKE TRØNDELAG
NORTHUGEVENTEAM VEIDEKKE TRØNDELAG
RISETHFREDRIKTEAM VEIDEKKE TRØNDELAG
BRUVOLLOLE JØRGENTEAM VEIDEKKE TRØNDELAG
MUSGRAVEANDREWTEAM LEASEPLANGO
STOCKDANIELTEAM LEASEPLANGO
THYGESENTORGEIR SKAGETEAM LEASEPLANGO
AUNEPÅL TRØANTEAM LEASEPLANGO
FRORUDESPENTEAM LEASEPLANGO
HAGENPETTERTEAM LEASEPLANGO
MYSENEIRIKTEAM VEIDEKKE OSLOFJORD
PALMSINDRE ODBERGTEAM VEIDEKKE OSLOFJORD
HAMMERLUNDSINDRETEAM VEIDEKKE OSLOFJORD
ROSENVINGEAKSELTEAM VEIDEKKE OSLOFJORD
DOTZLERHANNESTYSKLAND
TSCHARNKETIMTYSKLAND
BINGTHOMASTYSKLAND
EISENLAUERSEBASTIANTYSKLAND
NOTZFLORIANTYSKLAND
DOBLERJONASTYSKLAND
IVERSENMATSNT-SKIKRETS
SUNSVIKESPENNT-SKIKRETS
TORVIKTRULSNT-SKIKRETS
WESTGÅRDTOMAS HJALMARNT-SKIKRETS
ULVANGJØRGENNT-SKIKRETS
DAHLENTHOMAS ALBERTSENNT-SKIKRETS
HUNDSETJOHANNT-SKIKRETS
HOÅSJOHN GUNNARNT-SKIKRETS
YOUNGANDREWTEAM SYNNEFJELL
MATHISENRUNAR SKAUGTEAM SYNNEFJELL
KVAALEEIVIND ROMBERGTEAM SYNNEFJELL
DAHLSVEIN HALVORTEAM SYNNEFJELL
ISHIKAWAKENTAROTEAM SYNNEFJELL
ØDEGAARDRUNE MALOTEAM SYNNEFJELL
KLEMOENEIVINDTEAM SYNNEFJELL
HAGENEIRIK EKTEAM SYNNEFJELL
BERGANSIVERTTEAM SYNNEFJELL
GUNNULFSENMIKAELTEAM SYNNEFJELL
PERRILLATIVANFRA
BACKSCHEIDERADRIENFRA
DUVILLARDROBINFRA
PARISSECLEMENTFRA
GAILLARDJEAN MARCFRA
MANIFICATMAURICEFRA
KERSHAWDEVONCAN
NEWELLANDYUSA
HAMILTONSIMIUSA
HOFFMANNOAHUSA
CHERNOUSOVILLIARUS
JOHANSSONMARTINSWE
HALVFARSSONCALLESWE
EDINJOHANSWE
PETTERSENØYSTEINTEAM UNITED BAKERIES
BERDALTORETEAM UNITED BAKERIES
ØSTENSENSIMENTEAM UNITED BAKERIES
THYLIVETLETEAM UNITED BAKERIES
NORTHUG JRPETTERNOR
NORTHUGTOMASNOR
JESPERSENCHRISNOR
TØNSETHDIDRIKNOR
GOLBERGPÅLNOR
DYRHAUGNIKLASNOR
BRANDSDALEIRIKNOR
GLØERSENANDERSNOR
RØNNINGELDARNOR
HATTESTADOLA VIGENNOR
RUNDGREENMATHIASNOR
BAKKENTIMO ANDRETEAM JOBZONE
STEENANDREAS MYRANTEAM JOBZONE
FALLAMARIUS CASPERSENTEAM JOBZONE
EKALEKSANDERTEAM JOBZONE
UNDEBAKKEVIDARSTRINDHEIM SKI
HELGESTADDANIEL MYRMÆLBYÅSEN SKI
JENSENJAN THOMASMVS / HOMMELVIK IL
MOXNESEINAR FLAKTVEITTIF VIKING, BERGEN
EKRENTHOMASSTRINDHEIM IL SKI
GRAVJØRGENHEMING IL / UVM SKI TEAM
ANDERSENKRISTIAN TOBIASKONNERUD IL SKI
WIIGMAGNUSSTØREN SPORTSKLUBB
HOLENALEXANDERNES SKI
KLÆBOJOHANNES HØSFLOTBYÅSEN IL
FINESSVEIN BERGMVS/STRINDHEIM
AURLANDJOACHIMNTG-L/KJELLMYRA IL
HOÅSJOHN GUNNARLÅNKE IL
THORSTENSENERIK LIPPESTADBÆRUMS VERK IF
TORVIKTRULSIL VARDEN MERÅKER
STENSHAGENMATTISNTG-L/FOLLEBU IL
TUNGESVIKSINDREBYÅSEN IL
IVERSENGAUTEMVS/IL VARDEN
KVISLEERLANDASKER SK/TEAM G-SPORT ASKER

LÄMNA ETT SVAR

Please enter your comment!
Please enter your name here